BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Wizyta studyjna we Włoszech w ramach projektu "YOUth for EU"

W dniach 23-27 października Wiktoria, Julia oraz Iga wraz z p. Wiceprezydent Miasta Starachowice Elżbietą Gralec oraz p. Małgorzatą Zatorską miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu realizowanym w ramach projektu ,,YOUTH for EU’’. Włosi miło ugościli je w pięknej miejscowości Faenza!

IT 2

Pierwszego wszystkie delegacje po długiej podróży zostały mile przywitane przez wiceprezydenta Faenzy Davide’a Agresti w Ratuszu. Miały one również okazję zwiedzić budynek oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy nt. tego miejsca.

IT 1
Drugi dzień rozpoczął się od prezentacji. Każda delegacja opowiedziała o swoich miastach i organizacjach a także ich działaniach skierowanych do młodzieży. Następnie zaprezentowana została przygotowana przez lokalną młodzież wystawa zdjęć, która przedstawiała tradycje regionu a także skutki wielkiej powodzi, z którą mieszkańcy Faenzy musieli się zmagać w maju tego roku. Ostatnią część warsztatów stanowiła prezentacja o YOUZ - forum młodzieżowym regionu Emilia-Romagna - oraz generowanie pomysłów, które zostały zobrazowane na plakatach. Dotyczyły one tego, co uczestnicy chcieliby „zabrać ze sobą” z tego spotkania.

IT 4

Trzeciego dnia uczestnicy odwiedzili Międzynarodowe Muzeum Ceramiki w Faenzie, gdzie przewodniczka Monica Gori opowiedziała o historii wytwarzania ceramiki na świecie ze szczególnym uwzględnieniem okolic Faenzy od wieków znanej z tej sztuki. Po zwiedzaniu nadszedł czas na warsztaty prowadzone przez doświadczonego twórcę Dario Valiego, który odkrył przed uczestnikami tajniki lepienia z gliny. Efektem warsztatów były ręcznie lepione wazony. Następna aktywność odbywała się w ratuszu. Tam uczestnicy pogłębili swoją wiedzę na temat UE, biorąc udział w konkursie na platformie Kahoot oraz wysłuchując prezentacji o instytucjach oraz historii UE. Następnie rozpoczęła się symulacja Parlamemtu Europejskiego prowadzona przez specjalistów, w tym Kingsley’a Ngadiuba. Każdy uczestnik wylosował odpowiednie ugrupowanie polityczne, pochodzenie oraz postać. Następnym zadaniem było wymyślenie historii swojej postaci. Na koniec uczestnicy zostali przydzieleni do odpowiednich komitetów.

IT 2
Czwartek rozpoczęły „obrady PE”. Uczestnicy w swoich komitetach pracowali nad dyrektywami związanymi m.in. z dbaniem o środowisko, równymi płacami czy kulturą i edukacją. Dwugodzinne dyskusje zwieńczyło głosowanie. Potem nadszedł czas na ostatnie warsztaty nt. zagrożeń związanych z internetem a poprowadził je specjalista Michele Piga. Zadaniem warszatowym było podniesienie świadomości nt. zagrożeń związanych z internetem. Zaraz po tym delegacje miały szansę zwiedzić zamek Medieval Castle w miasteczku Brisighella. Następnie obyło się krótkie zwiedzanie miasteczka oraz oficjalne pożegnanie przez p. Wiceprezydent Brisighelli przy akompaniamencie zespołu „I Tamburini”.

IT 5
Nasza delegacja przez długi czas będzie wspominać ten jakże miły pobyt w Faenzie. Umiejętności, jakie nasze reprezentantki nabyły podczas tego spotkania pozostaną z nimi na długo! Dziękujemy uczestnikom z Włoch, Grecji, Portugalii, Niderlandów i Hiszpanii za niezapomniane spotkanie!

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej z programu ,,Obywatele, Równość, Prawa i Wartości’’

Author: Martyna Stępień

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept