BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Samorząd

Prezydent Materek MarekMarek Materek - Prezydent Miasta Starachowice

Starachowiczanin. Absolwent I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Ukończył studia wyższe z zakresu stosunków międzynarodowych, studia o specjalności administracyjno -samorządowej i podyplomowe studia zarządzanie nieruchomościami.

Pomysłodawca i prezes Stowarzyszenia Projekt: Starachowice. Współzałożyciel Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach.

Od 2009 roku pracował dla Posłanki do Parlamentu Europejskiego Róży Thun, jako dyrektor biur w regionie świętokrzyskim. W ramach pracy współpracował z samorządowcami, parlamentarzystami i przedstawicielami wielu instytucji i służb. Równolegle pracował w rodzinnej firmie zajmując się wdrażaniem procesu termomodernizacji budynków. Tym samym pomógł mieszkańcom kilkuset budynków wielorodzinnych w regionie świętokrzyskim zmniejszyć koszty ogrzewania, poprawić estetykę budynków i uzyskać dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Inicjator wprowadzenia w Starachowicach: Budżetu Obywatelskiego i Karty Dużej Rodziny oraz powołania Rady Seniorów.

Od wielu lat kreujący i angażujący się w pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu. Jest urodzonym wizjonerem z pasją do społecznego działania. Potrafi skupiać ludzi z różnych środowisk wokół podejmowanych przez siebie działań.

Od 9 grudnia 2014 r. pełni funkcję Prezydenta Miasta Starachowice. Zwyciężył w II turze wyborów samorządowych na stanowisko Prezydenta Miasta uzyskując 9583 głosów.

 

View the embedded image gallery online at:
//starachowice.eu/en/dla-mieszkanca/samorzad#sigProIdc1553a5ae4walendzik michałMichał Walendzik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Starachowicach


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Author: Agata Maciąg
agata.maciag@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept