BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Autobusem pojedziemy do Łodzi

Od 28 grudnia Starachowice będą miały autobusowe połączenie z Łodzią. W następny czwartek rozpoczyna kursowanie linia autobusowa do Łodzi.

- W chwili obecnej pracujemy nad tym, aby wszyscy właściciele firm transportowych i przewozowych organizujących transport publiczny mogli zmienić swoje zezwolenia umożliwiając w ten sposób korzystanie z przygotowanych tu przystanków. Liczę na to, że już wkrótce z tego miejsca będą odjeżdżać busy i autobusy nie tylko miejskie, ale również dalekobieżne. Umożliwią one dotarcie do miejscowości i powiatów ościennych, ale również kursy do Kielc czy Łodzi – informował Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas konferencji prasowej dotyczącej zakończenia się przebudowy placu dworcowego oraz budowy parkingu dwupoziomowego w Starachowicach Dolnych.

Włodarz miasta słowa dotrzymał i już od przyszłego tygodnia w tym miejscu będzie zatrzymywał się autobus relacji Ostrowiec Świętokrzyski - Łódź.

Przypomnijmy, iż inwestycja poprawiająca wizerunek jednej z miejskich wizytówek Starachowic kosztowała prawie 15 milionów złotych i była możliwa dzięki prawie 95-procentowemu dofinansowaniu ze źródeł zewnętrznych.

23

Kursy do Łodzi

Firma PRIMO-BUS z Ostrowca Świętokrzyskiego otrzymała stosowne zezwolenie na przewóz osób oraz zmianę trasy i już od czwartku ze Starachowic dojedziemy do „włókienniczego miasta”.

Starachowicki przystanek trasy Ostrowiec Świętokrzyski – Łódź będzie zlokalizowany na jednym z przystanków obok zmodernizowanego parkingu wielopoziomowego w Starachowicach Zachodnich.

Przewoźnik zapewnia dwa przyspieszone kursy w tygodniu. W dni powszednie autobus ze Starachowic wyjedzie o godzinie 7:06. W dni wolne od pracy autobus ruszy ze Starachowic do Łodzi o godzinie 14:06. Autobusy „powrotne” - kierunek Ostrowiec Świętokrzyski – przyjadą do Starachowic o godzinie 17:50 (dni powszednie) i 22:05 (dni wolne).

Za podróż ze starachowickiego dworca na przystanek Łódź-Fabryczna zapłacimy 47 złotych (bilet normalny). Przewoźnik ma w swojej ofercie również bilet ulgowy – 38 złotych.

Linia regularna Ostrowiec Świętokrzyski – Łódź przejedzie przez Kunów, Wąchock, Skarżysko-Kamienna, Bliżyn, Odrowąż, Stąporków, Końskie, Żarnów, Paradyż, Wójcin, Sulejów, Piotrków Trybunalski oraz Srock.

 

Autor: Leszek Kowalski
leszek.kowalski@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję