BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Instytucje wsparcia biznesu

Warto zainwestować w Starachowicach. Przekonało się o tym wielu przedsiębiorców, którzy właśnie tu znaleźli optymalne warunki i doskonały klimat do zrealizowania swoich ambitnych planów. To w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Starachowice” firma MAN wytwarza najnowocześniejsze autobusy miejskie. Tu funkcjonują RR Donnelley, Cerrad i wiele innych przedsiębiorstw, których produkty trafiają nie tylko na rynek krajowy i zagraniczny.
Również w Starachowicach działa Animex, niekwestionowany lider w branży mięsnej w Polsce.
Tradycje Centralnego Okręgu Przemysłowego kontynuują Odlewnie Polskie.
Wiara w powodzenie, mądre inwestycje, bezpieczeństwo i pewna przyszłość urzeczywistniają się w Starachowicach.

Dogodna lokalizacja geograficzna miasta w dynamicznie rozwijającym się regionie świętokrzyskim , w dogodnej odległości od aglomeracji warszawskiej, łódzkiej, czy krakowskiej.
Atrakcyjna oferta terenów inwestycyjnych przeznaczonych pod zabudowę przemysłową, usługi i handel. Możliwość budowy obiektów wielkopowierzchniowych.
Długie tradycje przemysłowe miasta i regionu oraz związana z tym wykwalifikowana kadra pracowników, szczególnie w branży motoryzacyjnej, metalowej, poligraficznej, ceramicznej i odlewniczej.

Przedsiębiorcy sektora MŚP mogą liczyć na wsparcie regionalnych instytucji otoczenia biznesu: Fundacji – Agencja Rozwoju Regionalnego, Regionalnej Izby Gospodarczej, Akademii Przedsiębiorczości, Starachowickiego Inkubatora Przedsiębiorstw.
Możliwość szybkiej odprawy celnej do każdego miejsca na świecie zapewni Oddział Celny w Starachowicach.

Rozbudowana baza hotelowa o wysokim standardzie połączona z bogatą ofertą możliwości spędzenia wolnego czasu i wypoczynku: kryta pływalnia, miejska hala sportowa, Muzuem Przyrody i Techniki, Góry Świętokrzyskie.

Autor: Iwona Tamiołło

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję