BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Ulice Moniuszki i Smugowa zostaną przebudowane

Inwestycja pod nazwą „Przebudowa ulic Moniuszki i Smugowej w Starachowicach” znalazła się, na ogłoszonej przez Wojewodę Świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek, wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019.

- Inwestycja zakłada remont ul. Moniuszki, na odcinku od ul. Południowej do skrzyżowania z ul. Jana Pawła, oraz fragment ulicy Smugowej, na odcinku od ul. Moniuszki do ul. Podlesie. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek.
Realizacja inwestycji zaplanowana jest w roku 2017. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 13,5 mln zł, wnioskowane dofinansowanie wynosi 3 mln zł.
-Gmina musi zabezpieczyć wkład własny na ten cel około 5-6 milionów złotych i te pieniądze w budżecie miasta na rok przyszły zostaną uwzględnione. - mówi prezydent - Dodatkowo w przyszłorocznym budżecie planuję zabezpieczyć pieniądze na kolejną inwestycję, która znajduje się wstępnej liście rankingowej zadań pozalimitowych tj: „Przebudowa ulicy Miodowej i Smugowej w Starachowicach”. Chodzi o odcinek ulicy Miodowej, od ul. 6 Września do ul. Smugowej i kolejny odcinek ulicy Smugowej, od ul. Piaskowej do ul. Żytniej. Przyszły rok w Starachowicach, zapowiada się lekkim paraliżem komunikacyjnym na osiedlu Południe. Wiosną powinny ruszyć już prace na ul. Moniuszki. W okresie wakacji natomiast chciałbym, aby rozpoczęto przebudowę ulic Miodowej i Smugowej, dzięki temu prace zakończymy jesienią i do końca roku rozliczymy projekt.

Autor: Iwona Tamiołło
rzecznikprasowy@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-273-82-00
Fax: 41-274-63-05

e-mail: skrzynkapodawcza@um.starachowice.pl

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję