BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Mozaika lokalnych tożsamości w Starachowicach

„Mozaika lokalnych tożsamości” to podręczna mapa przełomowych polskich realizacji, licząca blisko 100 przykładów obiektów architektonicznych i rozwiązań przestrzeni wspólnych z 57 polskich miast i miejscowości, powstałych po 1989 roku.
Podręczna mapa to więcej niż jeden powód, aby wyjść z domu i poznać swoją okolicę, miasto, region i kraj. Zwłaszcza, że projekcie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki zostało ujęte także Miasto Starachowice!

Tożsamość lokalna jest pojęciem kluczowym dla zrozumienia „Mozaiki...”. Przejawia się jako stale kształtowana świadomość wspólnych cech oraz poczucie jedności. Wpływające na nią zmiany polityczne, społeczne i klimatyczne, które w różnych częściach kraju przebiegają inaczej, są widoczne również w naszej przestrzeni architektonicznej. Na mapie NIAiU znalazły się więc obiekty z całej Polski, które obrazują skalę transformacji po 1989 roku.

Wszystkich chętnych po odbiór bezpłatnej mapy zapraszamy do sekretariatu Parku Kultury - ul. Leśna 2 (piętro III) od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

Mapa dostępna jest również w wersji elektronicznej: //niaiu.pl/wp-content/uploads/2024/03/a3_2-2.pdf

Author: Piotr Kędziora
starsck@poczta.onet.pl

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept