BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Powstają plany zagospodarowania brzegów zalewu „Lubianka”

Gmina Starachowice i kielecki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłosili konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenu wokół zalewu "Lubianka". Dokument ten jest m.in. niezbędny do ubiegania się przez Gminę Starachowice o środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Zainteresowane pracownie architektoniczne mogą się zgłaszać do 5 września. Prace konkursowe natomiast można składać do 18 października na adres: Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział Kielce, ul. Silniczna 15/4, 25-515 Kielce

W konkursie autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne. Nagroda za pierwsze miejsce to 15 tys. złotych i zaproszenie do negocjacji w sprawie wykonania projektu. Druga nagroda to 10 tys., trzecia - 5 tys. Przewidziano też wyróżnienia honorowe na które zarezerwowano 10 tys. złotych.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej zabudowy przestrzeni publicznej otaczającej zalew „Lubianka” na potrzeby rekreacji i wypoczynku mieszkańców miasta. Inwestycja ma stać się impulsem do społecznego i gospodarczego rozwoju południowej części miasta.

Zagospodarowanie terenu wokół zalewu „Lubianka” ma zapewnić wiele atrakcji umożliwiających aktywne spędzenie wolnego czasu. Zaplanowano tam m.in. utworzenie dwóch plaż z zadaszonymi miejscami piknikowymi, przebieralniami, miejscem na grilla i ognisko, przystani dla kajaków i rowerów wodnych, punktów gastronomicznych, małej sceny, kina letniego, placu zabaw, boiska i siłowni plenerowej. Zaplanowano też budowę ścieżki pieszo-rowerowej wokół całego zbiornika.

Zgodnie z przyjętym założeniem maksymalny koszt planowanych inwestycji wraz z zagospodarowaniem terenu nie może przekroczyć 10 milionów złotych.

Szczegóły konkursu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Starachowice w zakładce: zamówienia publiczne: //bip.um.starachowice.pl/

 

Author: Recenzenci

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept