BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Projekt "CIRCUS - Gospodarka o obiegu zamkniętym"

Młodzieżowa Rada Miasta włączyła się w realizację projektu na temach ochrony środowiska. Wspólnie z partnerami z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii będziemy mieli m.in. możliwość poznać dobre praktyki dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przeprowadzić kampanie ekologiczne wśród społeczności lokalnej.

Głównym celem projektu pn. ‘CIRCUS- Circular and sustainable tools for adults’ jest promocja gospodarki o obiegu zamkniętym wśród mieszkańców Starachowic.

Celami szczegółowymi projektu są:

- wymiana wiedzy, narzędzi i najlepszych praktyk dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym w krajach partnerskich,

- opracowanie interaktywnej publikacji z nowymi narzędziami i metodologiami, które będą wspomagać szerzenie wiedzy o gospodarce o obiegu zamkniętym,

- zapewnienie osobom dorosłym i trenerom nowych narzędzi i metodologii dotyczących gospodarki

o obiegu zamkniętym w celu tworzenia zrównoważonych projektów.

Główne działania w projekcie to:

- 3 spotkania międzynarodowe projektowe - 2 w Hiszpanii i 1 w Wielkiej Brytanii,

- 3 wizyty studyjne: w celu wymiany narzędzi, wiedzy i metodologii w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Polsce,

- Opracowanie nowego narzędzia, które będzie wspierało szerzenie wiedzy o gospodarce o obiegu zamkniętym, udokumentowane w interaktywnej publikacji.

- Lokalne ekologiczne kampanie informacyjne

Projekt jest realizowany w partnerstwie międzynarodowym, gdzie liderem jest Creativity Works Preston z Wielkiej Brytanii a partnerami są Gmina Starachowice oraz Permacultura Cantabria z Hiszpanii.

Projekt jest sfinansowany w 100% z Programu Erasmus+ (2019-1-UK01-KA204-061972), Akcja Kluczowa 2: Partnerstwa strategiczne na rzecz innowacji w dziedzinie edukacji dorosłych.

pdfNEWSLETTER 110.01 MB

 

circus logo

Autor: Jacek Przepióra
jacek.przepiora@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję