BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Warsztaty partycypacyjne z młodzieżą oraz pracownikami samorządowymi

W dniach 22-23 maja 2023 r. odbyły się warsztaty partycypacyjne z młodzieżą oraz pracownikami samorządowymi w ramach projektu "Digital Civic Participation 2.0" finansowanego z Programu CERV 2021-2027.

CERV 2 POL 3

Pierwszego dnia w szkoleniu wzięli udział przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice Spotkanie było okazją do konsultacji analizy podręcznika "Handbook on Digital Participation Tools" i zaprezentowania najlepszych metod dot. partycypacji społecznej z Polski, Grecji, Litwy oraz Rumunii dla młodych ludzi. Na warsztatach została zaprezentowana także idea budżetów obywatelskich, w tym w szczególności zielonego budżetu partycypacyjnego skierowanego do szkół podstawowych z elementami cyfryzacji i ekologii. Młodzież wspólnie z trenerem i pracownikami Urzędu Miejskiego wypracowywali swoje założenia szkolnego budżetu obywatelskiego, zaplanowano przebieg i sposoby organizacji poszczególnych etapów, przeprowadzona została ewaluacja oraz mapa drogowa działań dążących do zorganizowania szkolnego budżetu obywatelskiego.

CERV 2 POL 2

Drugiego dnia reprezentanci MRM spotkali się w Urzędzie Miejskim z szerszym gronem pracowników samorządowych oraz Dyrektorów szkół podstawowych, aby skonsultować swoje wyniki prac i wprowadzić niezbędne poprawki i doprecyzować istotne kwestie Przedstawione zostały także inne metody i narzędzia e-partycypacyjne - z Polski, Grecji, Litwy oraz Rumunii. Kolejnym etapem w ramach zielonego budżetu będą warsztaty design thinking, gdzie młodzież nauczy się przeprowadzać warsztaty z generowania pomysłów oraz społeczny Hackathon, który odbędzie się w Atenach w dniach 21-24 czerwca 2023 r. Tam młodzież przedstawi swój pomysł szerszemu gronu międzynarodowemu.

Event Description Sheet WP9

DCP LOGO 2

 

EN Funded by the EU POS 1

Autor: Martyna Stępień

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję