BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Międzynarodowe wydarzenie w Hiszpanii w ramach projektu "YOUth for EU"

W ramach projektu ,,YOUth for EU’’ przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice: Klaudia, Asia, Agata i Wiktoria wraz z opiekunem MRM w dniach 11-15 czerwca odwiedzili Walencję i Alzirę!

Hiszpania 1

Projekt skupiał się na wartościach i obywatelstwie europejskim oraz partycypacji młodych ludzi w polityce młodzieżowej.

Poniedziałek zaczęliśmy od wizyty w Urzędzie Miasta Alziry, gdzie oficjalnie przywitał nas prezydent miasta Diego Gómez García. Następnie w lokalnym liceum mogliśmy spróbować typowych potraw z krajów uczestniczących w projekcie, oraz Klaudia i Asia wzięły udział w Debacie Oxfordziej nt. zielonego ładu i zmianach klimatu. Dzień zakończyliśmy miłym akcentem - spacerem ulicami Alziry.

Hiszpania 4

We wtorek czekała nas wyprawa do Parku Narodowego la Murta, w którym to mieliśmy za zadanie znaleźć rośliny ze specjalnego albumu.Po takim energizerze przystąpiliśmy dalej do działania i na warsztatach z ekspertami tworzyliśmy sieć połączeń różnorodności biologicznej oraz rozmawialiśmy o rozwiązaniach problemów, z którymi świat musi mierzyć się, by chronić klimat.

Hiszpania 5

Środa była dniem prezentacji i rozmów o polityce młodzieżowej w samorządach na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym. Wiktoria i Kamil przedstawili jak to wygląda w Starachowicach. 

Następny przystanek - Cullera – zobaczyliśmy wybrzeże nad Morzem Balearskim i mieliśmy okazję wymienić się spostrzeżeniami odnośnie spędzonego czasu w Hiszpanii.

Hiszpania 2

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej z programu ,,Obywatele, Równość, Prawa i Wartości’’

RAPORT Z WYDARZENIA

Autor: Martyna Stępień

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję