BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Dziś święto miasta - Dni Starachowic 2016

Przed nami weekend Święta Starachowic. Prezydent Miasta Marek Materek zaprasza na dwa dni pełne niespodzianek, wypełnione zabawą, konkursami i świetną muzyką!

Nie może Was zabraknąć na starachowickim Rynku!

 27 sierpnia upłynie pod znakiem Kreatywnej Soboty.Tego dnia na Rynku pojawią się stoiska z rękodziełem, wystąpią starachowickie zespoły m.in.: Szmelc Paka, Starachowianie, Tacy Sami, a seniorzy zaprezentują rewelacyjny pokaz mody. Wieczorem odbędzie się potańcówka przy koncercie Wojciecha Gąssowskiego.

W niedzielę 28 sierpnia zapraszamy na wielki finał Dni Miasta. Od godziny 11.00 do 14.00 na Placu Na Szlakowisku odbędzie się Miejski Piknik Militarny. O godzinie 17.00 powracamy na Rynek Starachowicki. Nie zabraknie konkursów z cennymi nagrodami zarówno dla najmłodszych jaki tych starszych oraz występów starachowickich artystów i grup działających w rodzimych placówkach kultury.

A wieczorem długo oczekiwane koncerty, specjalnie dla Was wystąpią zespół LOREIN, a po nich około godziny 20.30 - HAPPYSAD.

Grupa LOREIN powstała w 2009 roku w Suchedniowie. W 2010 roku zespół zdobył kilka ogólnopolskich nagród: dwie pierwsze nagrody w plebiscycie Świętokrzyskich Nagród Muzycznych „Muzyczne Scyzoryki” (debiut roku; najlepszy wykonawca pop). Jest też finalistą innych festiwali, m. in.: Browar Rock Festiwal 2010 (Żywiec), Maj Music Festival 2010 (Katowice), KrakRock 2010 (Kraków). W 2013 roku Lorein nagrodzono „Złotym mikrofonem” za najlepszy „Debiut” a w 2014 roku ogłoszono „Zespołem Roku” Polskiego Radia Kielce.

Lorein zapraszani byli na wspólne koncerty przez Happysad, Myslovitz, Muchy czy czeską formację Please The Trees. W 2012 roku nakładem wytwórni SP Records ukazała się debiutancka płyta „MoNoKoLoR”. Pochodzące z niej single „Krótkowzroczność” oraz „Świat Rzeczy” znane są z anten rozgłośni EskaROCK, Czwórka, Roxy FM (RockRadio) i wielu rozgłośni regionalnych. Piosenki wielokrotnie pojawiały się w „Najlepszej Rockowej Dwudziestce” Eski Rock (liście przebojów tej rozgłośni). Utwór „Bose Cienie” ukazał się na składance „Poduszkowiec 2.0”, ułożonej przez Marcina „Bisiora” Bisiorka, do niedawna dyrektora radia Eska Rock, a obecnie szefa nowego kanału muzycznego Telewizji Polsat Muzo.TV i radia Muzo.FM. W lipcu 2014 r. zespół wystąpił na głównej scenie festiwalu w Jarocinie. Jesienią 2014 roku zespół pojawił sięł w programie MUST BE THE MUSIC - Tylko Muzyka, gdzie przechodząc przez eliminacje i półfinały, za sprawą Dzikiej Karty słuchaczy RMF FM został finalistą VIII edycji programu.

HAPPYSAD - zespół założony w 2001 roku w Skarżysku - Kamiennej, jedna z najpopularniejszych grup rockowych w Polsce. Mają na swoim koncie ponad 800 zagranych koncertów, pięć złotych płyt, jeden platynowy krążek oraz rekordy frekwencji w wielu popularnych klubach w całym kraju. Debiutancki album Happysad pt. „Wszystko jedno” ukazał się w 2004 roku. Pochodzący z niego singiel „Zanim pójdę” utrzymywał się przez 33 tygodnie na Liście Przebojów Programu Trzeciego, a cały krążek 3 lata później znalazł się w zestawieniu 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka, przygotowanego przez magazyn Teraz Rock. W październiku 2005 roku ukazała się druga płyta – „Podróże z i pod prąd”, świetnie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i publiczność, tłumnie wypełniającą sale koncertowe. W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty - Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński. 1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez zespół Happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu - „Nieprzygoda”, który w po dwóch tygodniach zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. Koncertowe wydawnictwo DVD Happysad Na żywo w STUDIO zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008 roku, a kilka miesięcy później pokryło się platyną. Czwarty album bandu - „Mów mi dobrze” - miał swoją premierę w październiku 2009 roku. Dwa lata później do sprzedaży trafiło jubileuszowe, dwupłytowe wydawnictwo Zadyszka, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, wynikiem której był, wydany jesienią album „Jakby nie było jutra”, który w listopadzie 2014 roku zyskał status Złotej Płyty.

Będą utrudnienia w ruchu:

W dniach 27 i 28 sierpnia z okazji obchodów święta miasta pn. „Dni Starachowic” wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na terenie starachowickiego Rynku oraz ulic przyległych.

27 sierpnia już od godz. 14.00 zamknięty zostanie ruch kołowy na terenie Rynku i ulic przyległych: Niskiej, Krętej, Krótkiej, oraz na ul. Kościelnej na odcinku od parkingu przy kościele pw. Świętej Trójcy do Rynku. Wyłączone z ruchu będą przystanki przy ul. Niskiej, w ich zastępstwie dodatkowe przystanki staną przy ul. Spółdzielczej.

Powyższe zmiany w komunikacji obowiązywać będą do godz. 01.00 w nocy z 28 na 29 sierpnia. Dla uczestników imprezy udostępnione zostaną miejsca parkingowe przy ul. Targowej ( w tym również teren placu targowego) oraz przy ul. Kolejowej i przy Kościele pw. Świętej Trójcy. Za wprowadzone utrudnienia przepraszamy jednak są one konieczne ze względu na bezpieczeństwo uczestników obchodów święta miasta oraz mieszkańców Rynku i okolic.

jpgdni_starachowic_-_plakat_1.jpg314.79 KB

pngzmiany_w_ruchu_-_mapka.png1.51 MB

Author: Recenzenci

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept