BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Prezydent Marek Materek wręcza harcerzom list gratulacyjny i fogurkę Ś. Barbary

„Z przeszłości w przyszłość”

    Jubileuszowym koncertem w Starachowickiego Centrum Kultury zakończyły się obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi starachowickiej. Harcerze przypomnieli swoją historię a także zaprezentowali, to co robią obecnie. Wszyscy uczestnicy koncertu wkraczali powoli „Z przeszłości w przyszłość” w kolejne 100-lecie razem z nami, oglądając ogrom pracy i wydarzeń programowych jakie realizują starachowiccy harcerze.
W ciągu kilkudziesięciu minut uczestnicy koncertu prześledzili 100-letni dorobek, zapoczątkowany w czasach kiedy Polski nie było na mapie i pomnażany latami, gdy wielka pasja, przygoda oraz braterstwo łączyły harcerzy związanych z ziemią starachowicką. Harcerstwo to specyficzna umiejętność bycia razem – to radosne wspólne przeżywanie świata. Siłą harcerstwa jest nieustanna – od stu lat obecność w społeczeństwie i akceptacja tej obecności przez najważniejszych wychowawców – rodziców.

   Koncert był też okazją do wręczenia odznaczeń i nowego sztandaru Hufcowi ZHP Starachowice- który w imieniu fundatorów wręczał druh hm. Stefan Derlatka – senior starachowickiego harcerstwa i komendant Kieleckiej Chorągwi ZHP druh hm. Tomasz Rejmer. Sztandar, który dotychczas służył harcerzom został przekazany do „Izby Tradycji Hufca”.

   Srebrny Krzyż „Za zasługi dla ZHP” otrzymali: hm. Dorota Chyczewska i hm. Janusz Kiełbasa, Brązowy Krzyż „Za zasługi dla ZHP” otrzymała phm. Maryla Ćwik. Odznakę „Za zasługi dla Chorągwi Kieleckiej” otrzymał hm. Dariusz Kanclerz, a Srebrną Odznakę „Ruchu Przyjaciół Harcerstwa” – stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Starachowicki” i Starostwo Powiatowe w Starachowicach.

  W uroczystości uczestniczyły władze harcerskie Chorągwi Kieleckiej ZHP z komendantem hm. Tomaszem Rejmerem i skarbnikiem druhną Joanną Pawłowską, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, starosta starachowicki Dariusz Dąbrowski, Prezydent Miasta Marek Materek Zastępca Prezydenta Ewa Skiba. Nie zabrakło służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej, leśników oraz wielu przyjaciół harcerzy z różnych stron Polski od lat wspierających działalność starachowickiego hufca.
Przykład najstarszego starachowickiego hufca, który przez 85 lat przeżył niejedna burzę i zawieruchę świadczy, że harcerstwo było, jest i będzie organizacją potrzebną naszemu młodemu pokoleniu by w dobie światowej globalizacji choć spróbować „pięknie żyć”.

Galeria zdjęć: //foto.starachowice.zhp.pl/index.php/Jubileusze/100lecie-koncert


Relacja filmowa: //youtu.be/v5zoRFGtQBY


ZHP Hufiec  Starachowice

Author: Iwona Tamiołło
rzecznikprasowy@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept