BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

96 Rocznica Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego

W dniu 15 sierpnia w Starachowicach podobnie jak w całej Polsce odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęto koncertem patriotycznym „Droga do Niepodległości” w wykonaniu Zespołu Estradowego „Patrol”. Następnie ksiądz dziekan Marek Janas w kościele pw. Wszystkich Świętych odprawił mszę świętą w intencji Ojczyzny.

 swięto wojska polskiego

 

Po mszy jej uczestnicy: przedstawiciele władz, służby mundurowe, harcerze, poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji kombatanckich społecznych i politycznych przeszli wraz z mieszkańcami miasta pod Pomnik Niepodległości, gdzie wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy.

Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski - organizator uroczystości. Następnie uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze władze miejskie reprezentowali Prezydent Miasta Marek Materek wraz z zastępcą Ewą Skibą. oraz delegacja Rady Miejskiej w osobach radnych Tomasza Andrzejewskiego oraz Piotra Babickiego na czele z Przewodniczącą Włodzimierzem Orkiszem.

swieto wojska polskiego 4

swieto wojska polskiego 5

Autor: Recenzenci

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję