BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Szkolenie dla nauczycieli z norweskiej edukacji

W dniach 4-5 marca 2024 r. Starachowice ponownie odwiedzili nasi goście z Miasta Bergen z Norwegii. Tym razem okazją było szkolenie dla nauczycieli wszystkich szkół podstawowych, które przeprowadziły ekspertki - Monika Solvig oraz Kristin Fagerheim.

Tematami przewodnimi szkolenia były przede wszystkim:
- jak wygląda system edukacji w Norwegii
- ekologiczne aspekty w edukacji
- Jak przeprowadzić ocenę uczenia się w szkole stosującej edukację bez ocen
- Innowacyjne metody nauczania w Norwegii
- Jak można zastosować niektóre z pomysłów w swojej szkole już teraz
- Jak wygląda inkluzywna edukacja w Norwegii (praca z uczniami z niepełnosprawnością oraz edukacja migrantów i uchodźców

Szkolenia odbywały się od 9:00 do 14:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach a wzięło w nich udział łącznie 32 nauczycieli. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że warsztaty były niezwykle cennym doświadczeniem i dostarczyły im praktycznej wiedzy i konkretnych przykładów na wprowadzenie zmian w swoich szkołach pod kątem ekologii, innowacji, kreatywności i inkluzywności.

W spotkaniu ewaluacyjnym z ekspertkami uczestniczył Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Marcin Gołębiowski, który otrzymał zestaw konkretnych rekomendacji do wdrożenia w szkołach w perspektywie krótkofalowej i długofalowej. Wszyscy jednogłośnie zgodzili się że współpraca bilateralna w tym zakresie będzie kontynuowana w przyszłości i już teraz planowane są nowe projekty i inicjatywy.

Po szkoleniu goście z Norwegii odwiedzili dwie flagowe inwestycje realizowane z funduszy norweskich tj. Szkołę Podstawową nr 11, gdzie na ukończeniu są prace związane z Eko Szkołą oraz Centrum Kreatywności Pałacyk.

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” z Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%).

20240305 090408

 

Autor: Kamil Stanos
kamil.stanos@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję