BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

IV edycja Festynu Historycznego „Mnisi i Hutnicy”

Opactwo Cystersów w Wąchocku i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zapraszają na IV edycję Festynu Historycznego „Mnisi i Hutnicy”. Festyn odbędzie się w sobotę 17 września 2016 r. w godz. 10:00 – 15:00 w Opactwie Cystersów w Wąchocku. 

W wyjątkowych wnętrzach cysterskiego klasztoru w Wąchocku przeniesiemy się w fascynującą podróż do przeszłości.

Impreza ma na celu przybliżenie elementów kultury materialnej i duchowości cysterskiej, w której punktem wyjścia jest nakaz „ora et labora” najlepiej odzwierciedlający dwie płaszczyzny życia cystersów, element duchowości oraz życia codziennego zakonników regulowany przez średniowieczną regułę. Reguła prezentowana będzie przez opactwo wąchockie. Duży nacisk zostanie położony na to aby ukazać te elementy życia codziennego mnichów, które stały się symbolami w powszechnej świadomości – rozkład dnia, podział obowiązków, zwyczaje np. uroczystość przyznania zakonnikom habitu (obłóczyny).

W klasztornych krużgankach i ogrodach prezentowane będą stoiska rzemiosł dawnych. Uczestnicy zakosztują potraw ze stołu cysterskiego, poznają działalności zakonników na polu ziołolecznictwa, wykonają własnoręczne napisy piórkiem (scriptorium), wezmą udział w uroczystości obłóczyn, poznają tajniki produkcji żelaza. Te i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Opactwo w Wąchocku podczas Festynu „Mnisi i Hutnicy”.

W niedzielę 18 września 2016 r. o godz. 7:30 w Opactwie w Wąchocku odbędzie się Cysterska Msza Święta.

Wstęp wolny!!!

Aleksandra Rokoszna

Kierownik Działu Obsługi Ruchu Turystycznego

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

ul. Wielkopiecowa 1

27-200 Starachowice

tel.: 783 730 065

Autor: Recenzenci

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję