BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Plakat

Dziś ostatni dzień głosowania na "Świetlną stolicę Polski"

Głosujemy na Starachowice. Po raz trzeci nasze miasto zostało wybrane najpiękniej oświetlonym miastem w województwie świętokrzyskim - w ramach 9 edycji plebiscytu „Świetlna stolica Polski”, organizowanego przez Grupę ENERGA. Nagrodą jest 10 tys. zł na cele charytatywne. Przed nami kolejny, etap ogólnopolski w którym Starachowice walczą o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w kraju i o sprzęt AGD o wartości 40 tys zł, który trafi do najbardziej potrzebujących nie tylko z terenu Starachowic.

O wejście do finału Plebiscytu "Świeć się z Energą" walczyły 143 miasta. Wszyscy finaliści otrzymają ufundowane przez Energę urządzenia marki Amica o łącznej wartości 10 000 zł. W skład każdego zestawu wchodzi: kuchnia elektryczna, zmywarka, dwie lodówki, dwie pralki, dwie mikrofale, dwa blendery, dwa parowary, sokowirówka i dwa czajniki elektryczne.
Przed nami etap ogólnopolski. O dobroczynne nagrody od Grupy Energa, w drugim etapie, rywalizować będzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski – po jednej z każdego województwa. Świętokrzyskie reprezentują Starachowice, które w pierwszej turze pokonały m.in. Ostrowiec oraz Kielce.
- Brawo Starachowice. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy głosowali na Starachowice. Wygraliśmy trzeci rok z rzędu konkurs na najpiękniej oświetlone miasto w okresie Świąt Bożego Narodzenia w regionie – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Przeszliśmy tym samym do etapu ogólnopolskiego, który rusza 8 stycznia i potrwa do 15 stycznia. Pomożecie?

Tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i dodatkowa pula sprzętu AGD o wartości 40 tys. zł trafi do miasta, które wygra w głosowaniu na stronie SwiecSie.pl.

Jeżeli Miasto Starachowice, dzięki głosom internautów, zdobędzie tytuł "Świetlnej stolicy Polski" i główną nagrodę czyli sprzęt AGD o wartości 40 tys zł, jak informuje Prezydent Miasta Marek Materek, podzieli się nagrodą z innymi miastami z naszego regionu. Nagrody uzyskane w plebiscycie trafiły by m.in. do Nowego Skoszyna do Domu Opieki Św. Brata Alberta "Nasze Gospodarstwo", do noclegowni w Ostrowcu Świętokrzyskim i w Starachowicach, do Przedszkola Miejskiego nr 10 w Skarżysku Kamiennej oraz dla pogorzelców z terenu Starachowic i z Sandomierza.

Przypominamy, że Starachowice do konkursu zgłosiły najnowsze iluminacje świetlne, które w tym roku na okres świąt Bożego Narodzenia stanęły na placu pod skałkami tj. trójwymiarowy napis „I ♥ Starachowice” oraz bombka przestrzenna z ławeczką wykorzystywana jako punkt do robienia pamiątkowych fotografii.

Przypomnijmy, że dzięki głosom oddanym przez starachowiczan, podczas dwóch minionych edycji konkursu, do naszego miasta trafiło łącznie 20 tys. zł, dzięki którym zakupiono energooszczędny sprzęt RTV/AGD dla organizacji pozarządowych m.in. starachowickiego oddziału Caritasu, Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus, do Armii Zbawienia oraz Domu Seniora „Manhattan” i innych. W tym roku, po raz kolejny, wszyscy możemy być fundatorami prezentów dla potrzebujących z naszego miasta, wystarczy wziąć udział w głosowaniu.

 

plakat

 

 

Autor: Iwona Tamiołło
rzecznikprasowy@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-273-82-00
Fax: 41-274-63-05

e-mail: skrzynkapodawcza@um.starachowice.pl

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję