BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Remont grobli na Pasterniku

Trwają prace remontowe na grobli na Zbiorniku Wodnym Pasternik. Do końca czerwca 2018 r. będzie już można przejść lub przejechać rowerem na całej długości grobli. Koszt robót to ok. 300 000 złotych.

"Zbiornik nie należy do gminy Starachowice, ale udało nam się wziąć w użyczenie terenu grobli od skarbu państwa. Uzyskaliśmy zgodę na wykonanie przepustów pod groblą, jak również doprowadzenie do tego, że będzie nią można przejść i przejechać" - mówi Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. Na grobli zamontowane zostaną również pomosty dla wędkarzy i ławki.

Remont grobli na Pasterniku jest częścią większych prac. W ramach projektu rewitalizacyjnego Gmina Starachowice uzyskała dofinansowanie na zagospodarowanie północnej części zbiornika. W ramach zagospodarowania terenu powstanie tam ścieżka piesza i rowerowa, oświetlenie, pojawią się elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci, no i miejsce do zabawy dla dzieci

Pod koniec maja został również złożony projekt na ponad 20 mln złotych na oczyszczenie zbiornika oraz dalsze zagospodarowanie otoczenia. 

Zagospodarowanie grobli na Pasterniku - MATERIAŁ TVP INFO

Autor: Kamil Stanos
kamil.stanos@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję