BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Optymalizacja oświetlenia ulicznego

Kolejny projekt zawarty w Gminnym Programie Rewitalizacji uzyskał dofinansowanie. Tym razem w Starachowicach zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne - ponad 4 tysiące lamp zostanie wymienionych na nowe i energooszczędne.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 7,5 mln zł, gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w wysokości 85% wartości inwestycji. Projektem zostało objęte 4 072 punkty świetlne na terenie miasta. W zakresie inwestycji zakłada się: wymianę wysięgników do opraw, przewodów zasilających oprawy, styczników i bezpieczników, montaż systemu sterowania i zarządzania oświetleniem czyli wszystkich tych instalacji, które pozwolą oszczędniej oświetlić miasto. 

Celem głównym wymienionego projektu jest poprawa warunków życia mieszkańców Gminy Starachowice poprzez modernizację infrastruktury oświetlenia publicznego i obniżenie zużycia energii oraz redukcji zanieczyszczenia powietrza.

Realizacja projektu ruszy jeszcze w tym roku i potrwa do 2019 r. Szacunkowe oszczędności to 60 - 70 % dotychczasowych kosztów ponoszonych na oświetlenie ulic i chodników na terenie miasta.

Przygotowany przez Gminę Starachowice projekt wynika również z zatwierdzonego „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Starachowice”. Zaplanowana do wykorzystania w ramach projektu technologia LED charakteryzuje się wysoką skutecznością świetlną, dając znaczny strumień światła przy niskim poborze energii elektrycznej. Realizacja projektu przyczyni się także do budowy bardziej konkurencyjnej gospodarki niskoemisyjnej Województwa Świętokrzyskiego.

Umowę podpisali: z ramienia Województwa Świętokrzyskiego Marszałek Województwa Adam Jarubas i Członek Zarządu Marek Szczepanik, z ramienia Gminy Starachowice Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek i Skarbnik Miasta Starachowice Halina Piwnik.

 

Autor: Kamil Stanos
kamil.stanos@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję