- Liczę na to, że kibicowanie kolarzom podczas niedzielnej Starachowickiej Strzały, a przede wszystkim zamiłowanie Starachowiczan do różnych form aktywności sprawią, że kolejnego dnia Starachowice przystąpią z impetem do walki o tytuł. Zachęcam wszystkich do pobrania aplikacji rejestrowania przez cały miesiąc przejazdów dla Starachowic – zachęca Prezydent Starachowic Marek Materek.
Starachowice są jednym z 242 samorządów, które w tym roku będą rywalizować o ten tytuł. Zapowiada się pasjonujący rowerowy czerwiec i gorąco zachęcamy do zabawy.

- Przejazdy rejestrujemy w aplikacji Aktywne Miasta, a każdy użytkownik bierze udział w jednej rywalizacji pod szyldem Rowerowej Stolicy Polski. Każdy musi wybrać sobie jedno miasto lub jedna gminę. Ja oczywiście zachęcam do jazdy dla Starachowic – podkreśla prezydent Materek, który tradycyjnie zachęca również do udziału w Rodzinnych Rajdach Rowerowych.
W tym roku pierwszy rajd prezydencki odbędzie się już 7 czerwca i z pewnością będzie okazją do wspólnego kręcenia kilometrów dla Starachowic.

Zainstaluj aplikację i jedź rowerem
Od tego roku w rywalizacji rowerowej obowiązuje ranking punktowy, a nie kilometrowy. To ważna zmiana dla wszystkich uczestników. Organizatorzy rywalizacji opracowali specjalny algorytm, który będzie podawał wynik każdego z miast.
Wynik ten będzie sumą wszystkich przejechanych kilometrów przez uczestników jadących dla miasta, podzieloną przez ilość mieszkańców z danego samorządu i pomnożona razy 1000.
- Wszystkie przejazdy rejestrujemy w aplikacji Aktywne Miasta, a każdy użytkownik bierze udział w jednej rywalizacji pod szyldem Rowerowej Stolicy Polski. Każdy musi wybrać sobie jedno miasto lub jedna gminę - przypominają organizatorzy ogólnopolskiej zabawy.

W tym roku pojawi się również dodatkowy ranking zbiorczy samorządów - uwzględniający wszystkie miasta i gminy w Polsce.
- Trening można realizować wszędzie. W każdym mieście, na każdym kontynencie. Najważniejsze: liczą się treningi, które odbędą się po dołączeniu do aplikacji. Po dołączeniu do rywalizacji, czyli "odpaleniu aplikacji" musicie prawidłowo skonfigurować swoje urządzenie. Telefon musi mieć włączony dostęp do lokalizacji, musi być również wyłączona optymalizacja baterii dla aplikacji, a także wyłączone oszczędzanie baterii w telefonie. Te parametry umożliwiają prawidłowe włączenie treningu w aplikacji - dodają organizatorzy.

Pilnujcie tych zasad, bowiem organizatorzy zapowiadają usuwanie treningów odbywających się w pomieszczeniu czy realizowanych z dużą prędkością. W przeszłości zdarzały się bowiem przypadki łamania tych zasad i po weryfikacji usuwane.
Taka rywalizacja rowerowa to również szansa na nagrody. Najlepsze trójki kobiet i mężczyzn otrzymają prezenty od organizatorów, plus każdy samorząd zapewni upominki dla najlepszych zawodników w rywalizacji lokalnej.
ZBIERAJ PUNKTY DLA STARACHOWIC !!!

