Logo miasta z napisem: Starachowice - napędzamy rozwój

Projekt „AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic.” współfinansowany ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy

Zobacz szczegóły projektu

RAPORT11.jpg

20 maja 2026

Weź udział w debacie nad raportem o stanie gminy

Do 28 maja (czwartek) mieszkańcy Starachowic mogą zgłosić swoją chęć udziału w debacie nad raportem o stanie gminy. Głos w tej sprawie będzie można zabrać podczas majowej sesji Rady Miejskiej (piątek, 29 maja 2026 r.). To właśnie wtedy Prezydent Miasta przedstawi raport o stanie gminy za 2025 rok.

Na sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 29 maja 2026 r., prezydent miasta Starachowice przedstawi raport o stanie gminy, który obejmuje podsumowanie jego działalności w roku 2025 r., w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.

Na majowej sesji Rada Miejska rozpatrzy raport o stanie gminy oraz będzie podejmowała uchwałę w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium prezydentowi.

Raport rozpatrywany będzie na sesji absolutoryjnej w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadzona zostanie debata, w której, oprócz radnych, będzie mogło wziąć udział maksymalnie 15 mieszkańców Starachowic.

Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy, Rada Miejska przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem prezydentowi wotum zaufania.

Mieszkaniec, który chce zabrać głos w debacie nad raportem o stanie gminy musi złożyć do przewodniczącego Rady Miejskiej w Starachowicach, pisemne zgłoszenie zawierające co najmniej: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz podpis. Zgłoszenie musi być poparte podpisami co najmniej 50 osób.

Zgłoszenie składa się najpóźniej do dnia 28 maja 2026 r. Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez przewodniczącego Rady Miejskiej.

Zgłoszenia mieszkańców Starachowic do udziału w debacie nad raportem o stanie gminy, można złożyć pisemnie w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, ul. Radomska 45, w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30, w pokoju numer 131 – Biuro Rady Miejskiej lub za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Urząd Miejski – Biuro Rady Miejskiej w Starachowicach, ul. Radomska 45, 27-200 Starachowice.


Raport o stanie gminy Starachowice oraz przykładowy wzór zgłoszenia do udziału w debacie są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Starachowicach w zakładce Rada Miejska.

>>> RAPORT o STANIE GMINY i WZÓR ZGŁOSZENIA <<<

Więcej aktualności

Wakacyjne propozycje naszych stowarzyszeń

W czerwcu poznaliśmy rozstrzygnięcia wakacyjnego konkursu dla organizacji pozarządowych. Prezydent Miasta Starachowice przyznał łącznie 500 tysięcy złotych dla stowarzyszeń, które przygotowały ciekawą ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Warto sprawdzić szczegóły tych ofert i jeśli jeszcze zostały wolne miejsca dokonać zgłoszenia swoich podopiecznych. Publikujemy pełną ofertę wakacyjną naszych stowarzyszeń.

Więcej...
received_1281139170674206.jpeg

Koncert patriotyczny pod Skałkami

W piątkowe popołudnie (12 czerwca) zapraszamy wszystkich mieszkańców w okolice Ławeczki Halnego na wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych w hołdzie żołnierzom Ponurego i Nurta. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00.

Więcej...
518878989_1279704916850063_6180859679099019826_n.jpg

Powraca Letnia Kawiarenka Społeczna

Od przyszłego piątku na starachowicką mapę aktywności powraca Letnia Kawiarenka Społeczna. Oficjalne otwarcie przyjaznej przestrzeni nie tylko dla seniorów zaplanowano na 19 czerwca. Kawiarenka tradycyjnie będzie mieścić się w Galerii Skałka.

Więcej...
palacyk.jpg

Pobierz wniosek i zgłoś organizację

Do 19 czerwca organizacje pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia i inne podmioty działające na rzecz mieszkańców Starachowic mogą zgłaszać swoje kandydatury do konkursu „AkTYwator 2026”. Z najaktywniejszymi widzimy się na Gali Organizacji Pozarządowych już 24 czerwca w Centrum Kreatywności "Pałacyk".

Więcej...
Powrót na początek strony