- To ważny moment dla wielu rodzin. Już od września najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli korzystać z nowoczesnej, bezpiecznej i przyjaznej placówki stworzonej z myślą o dzieciach do 3. roku życia. To znakomite wiadomości zarówno dla maluchów jak i rodziców – podkreśla Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.
Powstanie żłobka w Starachowicach jest możliwe dzięki pozyskanym przez Gminę Starachowice środkom z programu „Aktywny Maluch 2022–2029”, Krajowego Planu Odbudowy oraz funduszy europejskich.
Wnioski rekrutacyjne należy składać w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, pokój 221. Warto podkreślić, iż rekrutacja w pierwszej kolejności dotyczy dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Starachowice.
Dokumenty rekrutacyjne będą dostępne na stronie internetowej www.starachowice.eu już w piątek - 5 czerwca.
Odwiedzajcie naszą stronę !

To coś więcej niż żłobek
– Dla wielu osób to może być po prostu żłobek. Dla mnie to coś znacznie więcej. Dzięki temu mogłam wrócić do pracy ze spokojną głową, bez ciągłego organizowania opieki i proszenia bliskich o pomoc. To ogromne wsparcie dla naszej rodziny. Cieszę się, że moje dziecko będzie miało bezpieczne, przyjazne miejsce blisko domu, a ja mogę łączyć życie zawodowe z byciem mamą – mówi jedna z mam, zainteresowanych ofertą powstania żłobka w Starachowicach.
– Mam poczucie, że w końcu coś naprawdę ważnego powstaje dla młodych rodzin w Starachowicach. Dzięki temu łatwiej będzie wrócić do pracy i pogodzić życie rodzinne z codziennymi obowiązkami. To ogromna pomoc dla nas – młodych rodziców – dodaje inna mama.
Inwestycja, na którą czekały rodziny
– Pierwszy publiczny żłobek w Starachowicach to nie obietnica bez pokrycia, tylko realna inwestycja, na którą czekało wiele rodzin w naszym mieście. Tworzymy nowoczesne, bezpieczne i przyjazne najmłodszym miejsce, w którym rodzice będą mogli spokojnie powierzyć opiekę nad swoim dzieckiem – podkreśla Prezydent Miasta Marek Materek.
– Zachęcam wszystkich do udziału w naborze i złożenia odpowiednich dokumentów. Otrzymujemy wiele pozytywnych sygnałów w sprawie utworzenia żłobka. To realne wsparcie dla młodych rodzin. Chcemy, żeby Starachowice były miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą spokojnie zakładać rodziny i planować przyszłość. Utworzenie żłobka wspiera nasze inicjatywy. Każdy mieszkaniec jest dla nas ważny, a najmłodsi - w szczególności – dodaje Zastępca Prezydenta Miasta Marcin Gołębiowski.

Zdrowe posiłki za jedyne 5 zł dziennie
Jednym z największych atutów EkoŻłobka będzie własna kuchnia i wyjątkowa dbałość o jakość żywienia.
Każdy posiłek będzie przygotowywany na miejscu, od podstaw, bez gotowych dań, koncentratów i wysoko przetworzonej żywności. Dzieci otrzymają zdrowe, różnorodne i sezonowe posiłki zgodne z normami żywienia dla dzieci do lat 3.
Co równie ważne – dzienna stawka za wyżywienie wyniesie tylko 5 zł.
- To promocyjna stawka, możliwa dzięki wsparciu Gminy Starachowice, która pokryje ewentualne różnice w kosztach zakupu produktów spożywczych. To połączenie wysokiej jakości i realnej oszczędności dla rodzin – dodaje Zastępca Prezydenta.
32 miejsca dla najmłodszych
EkoŻłobek powstaje przy ul. Leśnej 40. Placówka zapewni 32 miejsca opieki dla dzieci do lat 3, nowoczesne wyposażenie, profesjonalną kadrę oraz warunki sprzyjające rozwojowi, samodzielności i budowaniu pierwszych relacji społecznych.
Najważniejsze informacje
Rekrutacja: 8–26 czerwca
Składanie wniosków: Urząd Miejski w Starachowicach, pokój 221 (II piętro)
Liczba miejsc: 32
Wyżywienie: 5 zł dziennie (stawka promocyjna)
Lokalizacja: ul. Leśna 40
Pierwszeństwo mają dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Starachowice
EkoŻłobek – bezpieczny start dla dzieci, spokojna przyszłość dla rodziców

