Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej wywiązała się dyskusja na temat przyszłości funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania oraz zasad wydawania kart parkingowych dla mieszkańców.
Władze miasta zapowiadają analizę tego tematu i dyskusję z zainteresowanymi stronami.
Najbliższa okazja do rozmów o przyszłości SPP na osiedlu Wzgórze już w najbliższą środę (13 maja) o godzinie 16.00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.

Strefa parkowania
Strefa Płatnego Parkowania w Starachowicach została uruchomiona w 2021 roku i swoim zasięgiem objęła ulice: 1 Maja, Zakładową, Robotniczą oraz Widok. Strefa ta została ustalona zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Starachowicach, która określała również wysokość stawek i sposoby ich pobierania.

Mieszkańcy ulic obejmujących strefę mieli możliwość uzyskania identyfikatora mieszkańca, uprawniającego do bezpłatnego parkowania na obszarze SPP pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. W celu uzyskania identyfikatora uprawniającego do parkowania na terenie tej strefy każda osoba zameldowana na pobyt stały lub czasowy na terenie SPP była zobligowana do złożenia odpowiedniego wniosku i wniesienia opłaty za wydanie identyfikatora.

Strefy Płatnego Parkowania (SPP) działają w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach 6.00 - 18.00.
