Logo miasta z napisem: Starachowice - napędzamy rozwój

16 października 2023

Remis Staru z Podlasiem

Piłkarze Staru Starachowice mają za sobą już 12 kolejek ligowych. „Zielono-czarni” na ligowych boiskach prezentują się całkiem nieźle. 19 punktów i siódme miejsce to porządny bilans punktowy. W ostatnim meczu z Podlasiem Biała Podlaska nasza drużyna kolejny raz w tym sezonie prowadziła, ale ostatecznie kompletu punktów nie zdobyła.

Podopieczni Tadeusza Krawca po ostatniej wyjazdowej wygranej w Wiązownicy liczyli na przedłużenie serii zwycięstw. Rywalem Staru była drużyna Podlasie Biała Podlaska, która na swoim koncie ma zwycięstwa nad faworyzowanymi ekipami Siarki Tarnobrzeg czy Wieczystej Kraków. Podlasie solidnie prezentuje się również w obronie – tracąc mało bramek.

W sobotę w Ożarowie Star dosyć szybko przełamał defensywę gości. W 12. minucie Przemysław Śliwiński pokonał golkipera Podlasia i Star objął prowadzenie. Nie udało się jednak podwyższyć tego prowadzenia pomimo gry w przewadze naszego zespołu.

W 69. minucie Miłosz Pacek obejrzał drugi żółty kartonik i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Grające w 10-tkę Podlasie doprowadziło jednak do wyrównania. Gola na wagę remisu zdobył w 77 minucie Szymon Kamiński.

Star miał jeszcze szansę na strzelenie gola nr 2, ale po strzale Krystiana Bracika piłka trafiła w poprzeczkę.

star2

Star zremisował już po raz czwarty w tym sezonie. Za każdym razem był to wynik 1:1. Trzykrotnie nasza drużyna w tych remisowych meczach traciła bramki na wagę punktowej straty w ostatnim kwadransie spotkania.

„Zielono-czarni” mają na koncie również 5 wygranych i prezentują się całkiem solidnie w roli beniaminka tych rozgrywek. Star Starachowice jest najwyżej sklasyfikowanym tegorocznym beniaminkiem ligi. Nasza drużyna do lidera grupy – Wieczystej Kraków traci tylko 4 punkty.

Trzymamy kciuki za nasz zespół, który już za tydzień zagra w Radzyniu Podlaskim z Orlętami. Tydzień później – w sobotę 28 października – Star zmierzy się w derbowym pojedynku z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Więcej aktualności

Zakaz kąpieli w Lubiance

Woda w kąpielisku "Lubianka" przy ulicy Południowej w Starachowicach jest nieprzydatna do kąpieli z powodu zakwitu sinic. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Więcej...

Wrześniowe obchody

Wspólnie ze społecznością Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Parkiem Kultury serdecznie zapraszamy Państwa na obchody 85. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i Obrony Starachowic.