BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Młodzi radni rozwijają swoje umiejętności

Młodzi radni ze starachowickiej Młodzieżowej Rady Miasta nie próżnują. Szkolą się, podnoszą kompetencje i rozwijają swoje umiejętności. Tym razem uczestniczyli w szkoleniu odbywającym się w Skarżysku Kamiennej.

Ostatni weekend młodzi radni z MRM spędzili w skarżyskim Rejowie. Tam mogli poświęcić swój czas na szkoleniu i podnoszeniu swoich kompetencji.

 1340438- W końcu mieliśmy czas i okazję, żeby się poznać, porozmawiać i zrozumieć siebie nawzajem oraz swoją rolę w grupie. Szkolenie pomogło nam rozwinąć siebie i swoje kompetencje miękkie, a także stać się bardziej otwartym na nowe doświadczenia. Każdy z nas mógł sprawdzić się w nowych dla niego zadaniach wychodząc ze swojej strefy komfortu i angażując się w dane mu zadania – uważają uczestnicy spotkania.

Młodzież oprócz podnoszenia swoich kompetencji skupiła się także na rozwoju rady i uporządkowaniu spraw formalnych. Młodzi radni pracowali nad zmianami w statucie, które niedługo wejdą w życie. Podczas szkolenia mieli także okazję spotkać się z Zastępcą Prezydenta Miasta Starachowice Marcinem Gołębiowskim, który wysłuchał i pomógł znaleźć sposób na rozwiązanie problemów, które młodzi widzą w swojej działalności.

- Oczywiście w tym czasie nie żyliśmy tylko pracą. Był czas również na przyjemności. Robiliśmy sałatkę owocową, chodziliśmy po lesie, tworzyliśmy teatr, był czas na spotkanie z ciotką z Ameryki i układaliśmy kamienie. Wszystko to chociaż brzmi abstrakcyjnie jest formą naszej pracy i rozwoju. Rezultaty są niesamowite i pokazują jak bardzo potrzebujemy takich spotkań – dodają młodzi radni.

- Nigdy w życiu nie pomyślałbym, że dzięki temu szkoleniu moje myślenie o MRM i mojej działalności w niej tak bardzo się zmieni, a 30-minutowy spacer w ciszy zmieni moje życie i pozwoli mi spojrzeć na sprawy z zupełnie innej perspektywy - mówi Janek, nowy radny MRM.

- To szkolenie pozwoliło nam się zintegrować, zrozumieć i współpracować jak nigdy wcześniej. W każdym z nas jest niesamowity potencjał, który musimy teraz dobrze wykorzystać - mówi Olga, przewodnicząca MRM.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

 1340206Przed młodymi jeszcze wiele działań związanych z tym projektem. Już niedługo starachowicka młodzież zostanie zaproszona do udziału w szeregu warsztatów odpowiadającym ich potrzebom. Skupią się na tematach interesujących młodzież, ale niezbyt często poruszanych w szkole, takich jak ekologia, media, edukacja obywatelska czy edukacja międzykulturowa.

Młodzież pod okiem świetnych ekspertów z Polski oraz z Chorwacji będzie miała szansę nie tylko rozwinąć swoje kompetencje na szkoleniach, ale także przetestować to czego się nauczyli w praktyce.

- Następnie, zorganizowany zostanie Młodzieżowy Festiwal Obywatelski połączony z konkursem wiedzy o Norwegii, piknikiem ekologicznym i cyklem dyskusji stolikowych (world cafe) na tematy środowiskowe i obywatelskie. Festiwal będzie okazją do zaprezentowania projektu, zorganizowania debat obywatelskich, kampanii ekologicznej, wywiadów z mieszkańcami i większej integracji mieszkańców Starachowic – mówią o swoich planach młodzi radni.

Pod koniec września w ramach „Młodzieżowego Kompasu Obywatelskiego” Starachowicka młodzież weźmie udział w wizycie studyjnej w miejscowości Osijek, w Chorwacji. Uczestnicy wizyty studyjnej będą rozmawiać, dzielić się doświadczeniami i nawiązywać przyszłą współpracę.

Działania te nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka.

Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice zaprasza do współpracy, angażowania się w przygotywywane przez nich działania i do śledzenia ich pracy na stronie internetowej oraz Fanpage’u na Facebooku.

 1340251

 

 1340450

Author: Leszek Kowalski
leszek.kowalski@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-273-82-00
Fax: 41-274-63-05

e-mail: skrzynkapodawcza@um.starachowice.pl

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept