BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

szlakowisko

Otwarte Strefy Aktywności powstaną w Starachowicach

Starachowiczanie coraz chętniej aktywnie spędzają czas wolny na świeżym powietrzu, dlatego wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom prezydent zdecydował o budowie Otwartych Stref Aktywności.Planowana wstępnie wartość rekreacyjnego przedsięwzięcia to 450 tys. zł, na jego realizację gmina ubiegała się o dofinansowanie w wysokości 225 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Niestety Starachowice nie otrzymały finansowego wsparcia w ramach programu OSA, dostały je gminy w których wskaźnik G tj. wskaźnik podstawowych dochodów podatkowych przypadających na 1 mieszkańca nie był wyższy niż 1350 zł., w Starachowicach wskaźnik G wynosi 1538,57 zł.


Pomimo braku wnioskowanego dofinansowania, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą, Otwarte Strefy Aktywności powstaną w Starachowicach jednak zakres tych inwestycji będzie mniejszy. Zaplanowane strefy zawierają m.in. takie inwestycje jak place zabaw zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, na ich realizację zabezpieczono w gminnym budżecie fundusze.
Wszyscy przyzwyczailiśmy się do widoku osób ćwiczących na urządzeniach siłowni plenerowych, niezależnie od wieku, jeżdżących na rowerach, biegających, spacerujących z kijkami nordic walking. Coraz częściej wybieramy aktywne formy spędzania czasu wolnego co jest bardzo dobrą decyzją ze względu na nasze zdrowie.
Zaplanowane inwestycje to;
Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Leśnej na którym znajdą się takie urządzenia jak; zestaw OSA, huśtawka bocianie gniazdo, ścianka Aztec Vertical; Strefa relaksu – stół do gry w warcaby i szachy, ławki, kosze.
Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem u zbiegu ulic Makowej i Sadowej, tam przewidziano następujące urządzenia; zestaw OSA, ważka miejska, huśtawka bocianie gniazdo, ogrodzenie karuzela, stół do gry w warcaby i szachy, ławki, kosze.
Budowa siłowni plenerowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Moniuszki zamontowane zostaną tam następujące urządzenia; wioślarz, wahadło, wyciskanie siedząc, orbiterek, trójkąt, biegacz, pylon, stół do gry w szachy i w warcaby, ławki oraz kosze.
Budowa parku linowego wraz z przejściem dla pieszych przy ul. Na Szlakowisku – powstanie bezobsługowy park linowy, stół do ping ponga, ogrodzenie, ławki, kosze.

Autor: Iwona Tamiołło
rzecznikprasowy@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-273-82-00
Fax: 41-274-63-05

e-mail: skrzynkapodawcza@um.starachowice.pl

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję