BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Prezydent Marek Materek

Ulica Jana Pawła II zostanie wyremontowana

- To kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców południowej części Starachowic – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Po ulicach Miodowej, Smugowej, Moniuszki gruntownego remontu doczeka się ul. Jana Pawła II, dotychczas prawdziwe utrapienie kierowców ze względu na zniszczoną nawierzchnię i nadmiar studzienek kanalizacyjnych. Planowany koszt inwestycji to ok. 9 mln zł, uzyskane przez gminę dofinansowanie wynosi 5 mln. zł.

Ulica Jana Pawła II, to jedna z najbardziej uczęszczanych i najbardziej zniszczonych ulic w mieście. Zlokalizowana w południowej części miasta na osiedlu mieszkaniowym stanowi dojazd nie tylko do bloków i domów ale także do szkół, przedszkola, kościoła, spółdzielni mieszkaniowej i sklepów.

W roku 2016 Prezydent Marek Materek opracowując koncepcję przebudowy dróg w południowej części miasta zlecił przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej modernizacji ulicy Jana Pawła II, jej koszt to 88 560 zł. W roku bieżącym Gmina Starachowice ubiegała się o dofinansowanie do modernizacji drogi w ramach rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Podczas kwietniowej nadzwyczajnej sesji radni zabezpieczyli w budżecie fundusze na tzw. wkład własny w wysokości 1 300 000 zł.

- Dziś poznaliśmy decyzję kieleckiego Urzędu Wojewódzkiego, Starachowice otrzymały dofinansowanie w wysokości 5 mln. zł. Mamy jedno z najwyższych w regionie dofinansowanie do remontu ulicy Jana Pawła II- informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Dziś podczas spotkania w Urzędzie Wojewódzkim informacje na ten temat przekazała Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Pani Wojewodzie podziękowałem za wsparcie, oraz poprosiłem o przekazanie podziękowań dla Pana Ministra Jerzego Kwiecińskiego, którego resort pilotuje nowy program drogowy.

 

uczestnicy konferencji

 

- Przy ul. Jana Pawła II znajduje się szkoła, przedszkole, przychodnia, jest to także droga którą jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej. Mieszkańcy często narzekali na jakość tej drogi i wiem, że mieszkańcy długo czekali na ten remont - mówi Wojewoda Agata Wojtyszek. - Cieszę się, że Starachowice znalazły się w gronie tych miast, które otrzymały wsparcie z rządowego programu. Dofinansowanie w kwocie 5 mln zł to jest wysokie dofinansowanie, program po raz pierwszy zakłada tak wysokie wsparcie finansowe, które wynosi 80 procent wartości inwestycji.

Inwestycja obejmuje przebudowę ulicy Jana Pawła II na całej jej długości tj. 1,359 km poprzez wymianę nawierzchni asfaltowej na nową ze wzmocnioną podbudową, po obydwu stronach zaplanowano budowę nowych chodników na dł. 2,628 km i ścieżek rowerowych. Dodatkowo wybudowane zostanie połączenie drogowe pomiędzy ul. Jana Pawła II i ul. Prądzyńskiego.

 

ulica Jana Pawła II

 

- W ubiegłym tygodniu otworzyliśmy oferty w przetargu ogłoszonym na remont ulicy Jana Pawła II i budowę drogi łączącej ulicę Jana Pawła II z ul. Prądzyńskiego – informuje prezydent - Wpłynęły w ramach postępowania trzy oferty opiewające na kwoty od 6,774 mln zł do 11,167 mln zł. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zabezpieczymy brakującą kwotę. To powinno nam umożliwić wybranie z początkiem lipca wykonawcy prac. W moich najśmielszymi oczekiwaniach nie zakładałem przebudowy głównych osi komunikacyjnych na osiedlu Południe, w tak krótkim czasie. Przypomnę, że zrealizowaliśmy już przebudowę ulic: Południowej, Miodowej, Smugowej i Moniuszki. Na zakończenie kadencji dodamy do tej listy ulicę Jana Pawła II. Co istotne to tylko osiedle Południe a przypomnę, że po drugiej stronie rzeki również mamy plac budowy. Trwa modernizacja ul. Kościelnej, niedawno oddaliśmy do użytku przedłużenie ul. Batalionów Chłopskich do ul. Szkolnej. W fazie budowy jest przedłużenie ul. Słonecznej do ul. Górnej.
Mam nadzieję, że prace przy remoncie ul. Jana Pawła do końca października uda się zakończyć i oddamy do użytku mieszkańców nową i przede wszystkim bezpieczną drogę.

Prezydent Miasta Marek Materek po powrocie ze spotkania z Wojewodą Świętokrzyskim Agatą Wojtyszek przekazał dobrą wiadomość o planowanej inwestycji przedstawicielom instytucji zlokalizowanych przy ul. Jana Pawła II. W spotkaniu uczestniczyli: prezes Spółdzielni Lokatorsko – Własnościowej Wanacja Stanisław Bzymek, dyrektorzy szkół Anna Salamon z Gimnazjum nr 4 oraz Sławomir Rymarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 13, księża Dariusz Krok i Adam Spiżewski z Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz radni Rady Miejskiej Piotr Babicki i Krzysztof Zuba.

 

 

Autor: Iwona Tamiołło
rzecznikprasowy@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-273-82-00
Fax: 41-274-63-05

e-mail: skrzynkapodawcza@um.starachowice.pl

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję