BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Wyróżnieni stypendyści

Stypendia dla uzdolnionych uczniów

Starachowickie Stowarzyszenie „Liderzy z naszego podwórka” przy współudziale Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny z Kielc po raz kolejny wyróżniło zdolnych i ambitnych przyznając stypendia dla 12 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu. Przygotowana na tę okoliczność gala odbyła się w Starachowickim Centrum Kultury a poprowadzili Paweł Grudniewski i Piotr Babicki organizatorzy uroczystości. W uroczystości udział wzięła także Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Skiba.


Podczas uroczystości prezes stowarzyszenia Paweł Grudniewski przypomniał historię utworzenia programu stypendialnego i przybliżył ideę związaną z poszukiwaniem lokalnych liderów.
- W 2015 na lokalnym rynku wydawniczym ukazała się książka popularnonaukowa mojego autorstwa pt. Zakłady i miasto Starachowice na przestrzeni lat. Budujemy Samochody Historia widziana z okien Redakcji Gazety. Książka jest wynikiem badań nad źródłem jakim była zakładowa gazeta, której wydawcą w latach 1952-1990 była FSC Starachowice – producent samochodów ciężarowych marki STAR. Równolegle po wydaniu książki powstała inicjatywa powołania Funduszu, którego dewizą jest pielęgnowanie tradycji historycznych Starachowic oraz wspieranie młodych starachowiczan wchodzących w świat nauki, kultury, sportu oraz życia zawodowego. - informował Paweł Grudniewski - Kapitałem są środki finansowe ze sprzedaży książki które dotychczas zasiliły Fundusz. Wszystko to doprowadziło i umożliwiło powołanie I i II Edycji Programu Stypendialnego „Liderzy z naszego podwórka”. Uruchomiony program grantowy wspiera wyjątkowe osoby ze Starachowic i powiatu, osoby które mają pasję w jakiejś dziedzinie i potrzebują finansowego wsparcia, aby ją „wznieść” na wyższy poziom. 1 września 2016 r. zarejestrowane zostało stowarzyszenie Liderzy z naszego podwórka, które jest pomysłodawcą i współorganizatorem II edycji programu stypendialnego.

 

stypendyści 2


W tegorocznej edycji programu stypendialnego Liderami zostali: Mateusz Stefański z Gimnazjum w Pawłowie Dominika Lipa, uczennica Gimnazjum w Pawłowie, Alicja Surdy z Gimnazjum nr 1 w Starachowicach oraz trójka uczniów starachowickiego Gimnazjum nr 4: Bartosz Ziewiec, Karolina Seweryn i Karolina Grudzień.

stypendysci1

 


W gronie stypendystów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne również znalazło się 6 osób. Jakub Łukawski z III Liceum Ogólnokształcącego, Ewa Kozieł uczennica Zakładu Doskonalenia Zawodowego, Ilona Sobczak z II Liceum Ogólnokształcącego, Anna Szot z tej samej szkoły oraz ich kolega kolega Adrian Malinowski. Kolejny stypendysta to Maciej Hamera, reprezentant I Liceum Ogólnokształcącego.
Przyznane stypendia, zgodnie z regulaminem mogą zostać przeznaczone m.in. na:
-opłacenie korepetycji, kursów naukowych, językowych oraz zawodowych
-wyjazdy studyjne do szkół czy zakładów przysposabiających do zawodu
-opłacenie innych wydatków służących rozwojowi talentów.


Uroczystość swoimi występami muzycznymi uświetniły Justyna Serwicka, laureatka I edycji programu stypendialnego „Liderzy z naszego podwórka” oraz Katarzyna Gęborek. W trakcie gali można było również obejrzeć wystawę prac autorstwa Anety Nowak.

Autor: Iwona Tamiołło
rzecznikprasowy@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-322-10-00
e-mail: um@starachowice.eu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję